Wydział Filologiczno-Pedagogiczny

Relacja ze spotkania z Panią Jeanne Briganti – attachè ds. kultury przy Ambasadzie USA w Warszawie

30 listopada 2021r. odbyło się wirtualne spotkanie studentów filologii angielskiej z Jeanne Briganti – attachè ds. kultury przy Ambasadzie USA w Warszawie.  Temat wykładu  „Life as a diplomat, the role of embassies” stał się  pretekstem do rozmowy o tym jak ważna jest edukacja, nauka języków obcych i wewnętrzna motywacja. Pani Jeanne Briganti podzieliła się swoimi doświadczeniami związanymi z pracą w dyplomacji oraz wyjaśniła zadania różnych placówek dyplomatycznych. Obecna na spotkaniu doradczyni EducationUSA, Urszula Malmon z American Corner Radom, poinformowała studentów o możliwościach skorzystania ze stypendiów w ramach Programu Fulbright Poland.

Dziękujemy American Corner Radom oraz Ambasadzie USA w Warszawie za zorganizowanie tak niecodziennego spotkania.